top of page

מרכז הגר מפתח ומעביר הרצאות והכשרות בנושאי דיור חברתי והתחדשות עירונית המותאימים לקהלי יעד מגוונים בתוך האוניברסיטה ומחוצה לה  - אנשי מקצוע ופקידים במגזר הציבורי, תושבים ופעילים חברתיים, יזמים, משקיעים ואנשי מקצוע הפועלים מגזר הפרטי.

קורסים והכשרות

הנגשת זכויות - אזרחים ותיקים ואנשים עם מוגבלות בהתחדשות עירונית

תכנית קרסו - הגר בשיתוף הבית להתחדשות עירונית בחברת עזרה וביצרון כתבה זכותון אשר מנגיש את הזכויות היחודיות לאזרחים ותיקים ולאנשים עם מוגבלות בתהליכי התחדשות עירונית. 

הזכותון תורגם לאמהרית, ערבית ורוסית. 

לקריאת הזכותון בעברית, אמהרית, ערבית, רוסית

 

מידעון אזרחים וותיקים ינואר 2024_edited_

תפקיד המארגן בעל חשיבות עליונה בתהליך ההתחדשות העירונית ומהווה למעשה את הפנים של הענף מול התושבים. לאחר ההסדרה החוקית של התחום שנועדה לעשות סדר ולהגן על זכויות התושבים מהחתמות פוגעניות, לכן יש מקום לקיבוע סטנדרט מקצועי גבוה של העוסקים בתחום הזה.

מרכז הגר לקח על עצמו לקדם את ההכשרה וההתמקצעות של מארגני עסקאות בהתחדשות עירונית ומקיים קורסי הכשרה ייחודיים למארגנים. המרכז גאה בבוגרי שני המחזורים הראשונים של הקורס. 

קורס נוסף עתיד להפתח במהלך 2021. 

הקורס נוצר על מנת לצקת תוכן מקצועי איכותי לתוך עבודת 'המארגן' ומתוך הכרה שיש ערך חברתי וכלכלי בהכשרת בעלי מקצוע שיבטיחו קיומו של תהליך התארגנות יעיל והוגן. הקורס מועבר על ידי מרצים מהשורה הראשונה בתחום ההתחדשות העירונית.

אז אם אתם אנשי מקצוע מתחומים מגוונים - אדריכלים, מתכננים, מהנדסים, מתווכים, יזמים, שמאים, עורכי דין ועובדים קהילתיים- שמעוניינים להתמקצע במקצוע חדש ומתפתח – זאת ההזדמנות שלכם!

לסילבוס הקורס הקודם - לחצו כאן.

פאנל רשויות - אלון כהני, ענת לרנר, וסיגל

ביוזמת המינהל לשירותים חברתיים בעיריית עכו ובשיתוף משרד הבינוי והשיכון, משרד הרווחה והמרכז לגישור ודיאלוג בקהילה, אנו מרכזים ומנחים קבוצת למידה רב-מגזרית המורכבת מפעילים, אנשי מקצוע ובעלי תפקידים במגזר הציבורי העוסקים בתחום ההתחדשות העירונית. מטרת התהליך היא להעניק ידע עדכני ורלוונטי לסוגיות המרכזיות המצויות בתפר שבין ההיבטים החברתיים להיבטים הכלכליים והפיזיים של התחדשות עירונית.

* חלקו הראשון של הקורס יתקיים בימי ג', למשך 5 שבועות, החל מה- 06.06.17 ועד ה- 11.07.17.

* חלקו השני של הקורס שמוגדר כפרקטיקת התערבות קהילתית, יתמקד בליווי מקצועי, דיון וניתוח של תהליכי עבודה מהשטח. 

IMG_20170606_100432.jpg

מרכז הגר בשיתוף הקליניקה לדיור קהילה ומשפט בפקולטה למשפטים אוניברסיטת תל אביב גיבש ומעביר קורס המיועד למנהלי פרויקט 'שיקום שכונות' במשרד הבינוי והשיכון בנושא התחדשות עירונית. הקורס שואף לייצר בסיס ידע ולהעניק כלים מעשיים למנהלי פרויקט שיקום שכונות הניצבים מול אחד האתגרים הגדולים בישראל: שיפור איכות חייהם של התושבים המתגוררים בשכונות החלשות ביותר תוך שינוי מצבן הפיזי, ותוך מתן מענה לצורך להגדיל את היצע הדיור בדרך של בניית דירות חדשות בשכונות וותיקות. 

IMG-20160621-WA0000[1].jpg

הנגשת זכויות - ביטול עסקאות בהתחדשות עירונית

תכנית קרסו - הגר בשיתוף הבית להתחדשות עירונית בחברת עזרה וביצרון כתבה זכותון אשר מנגיש מידע בנושא ביטול עסקאות בהתחדשות עירונית. הזכותון נועד לפשט את ההסדרים המורכבים בנוגע לביטול עסקאות ולסייע לבעלי דירות להבין את התנאים המאפשרים זאת והמשמעויות של ביטול עסקה.  

לקריאת הזכותון

 

ביטול עסקאות כריכה.jpg

בשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב-יפו ועזרה ובצרון, מרכז הגר גיבש ומעביר קורס מרוכז עבור תושבים בנושא התחדשות עירונית. הקורס נועד לספק ידע בסיסי לתושבים אודות הליכי התחדשות עירונית – המסלולים והשלבים השונים, הגורמי המעורבים בתהליך, זכויותיהם וכד', להעניק כלים להתמודדות עם הצעות המוגשות על ידי גופים יזמים (פרטיים ו/או ציבוריים), ולעודד התארגנות של תושבים ליצירת נציגויות שביכולתן להניע תהליכי התחדשות עירונית ו/או להגיב ליוזמות מסוג זה בדרך אפקטיבית המגינה על עניינם של התושבים. קורסים התקיימו בשכונות יד אליהו, שפירא ונווה עופר. 

13235292_821790194617539_709658027132412

מרכז הגר בשיתוף פרויקט שיקום שכונות ברחובות וקבוצת פעילים מקרב תושבי שכונת קריית משה גיבש ומעביר קורס בנושא היבטים חברתיים ופיזיים בהתחדשות עירונית. הקורס מיועד לפעילים בתוך השכונה המעורבים באחת התכניות הגדולות והמורכבות של התחדשות עירונית בישראל. הקורס שואף להעניק ידע חיוני וכלים מעשיים לפעילים לצורך הבנה וניתוח של התהליכים המתרחשים בשכונה ועל מנת להכשיר את החברים בקבוצה לשמש כסוכנים להרחבה והעמקה של הידע הקיים בקרב התושבים בנושא של התחדשות עירונית, לעודד התארגנות ובניית נציגויות מתפקדות לצורך קבלת החלטות.

IMG-20170222-WA0000.jpg
bottom of page