top of page

הוועדה המייעצת

הוועדה מייעצת ל"הגר" בתחומי עיסוקו באמצעות מומחים בכירים מתחום הנדל"ן, השוק הפיננסי, המשפט ונציגים מהאקדמיה.

אורי דורי

יו"ר אורתם סהר ויו"ר אודור החזקות - חברות הפועלות בתחום הבנייה הציבורית, מבנים לוגיסטיים, בנייה למגורים תשתית ואנרגיה. בשנת 1978 הקים את קבוצת א.דורי והביא אותה לצמרת החברות בתחום הנדל"ן הבנייה והאנרגיה בארץ ובחו"ל . אורי היה נשיא התאחדות הקבלנים (1997-2000), חבר הוועד המנהל של הטכניון (1996-1992), יו"ר נשיאות לשכת התאום של הארגוניים הכלכליים 1998-2000, נשיא המרכז להעצמת האזרח, חבר הוועד המנהל של כפר נהר הירדן, חבר הוועד המנהל של בית התפוצות ויו"ר קרן הקולנוע הישראלית.

שוקי אורן

שוקי אורן כיהן כחשב הכללי במשרד האוצר בשנים 2007-2011. כחשב כללי היה אחראי על כל ענייני הכספים של ממשלת ישראל, ובהם פרויקטים המערבים שותפות ציבורית ופרטית, חוב מקומי וחיצוני, ערבויות ממשלתיות הניתנות למגזר הפרטי, וכן אחריות על השימוש והיישום בכלים פיננסיים שנועדו למתן את המשבר הפיננסי שהחל בשנת 2008.

קודם לכן מילא תפקידים בכירים בסקטור הבנקאי, האחרון שבהם מנכ"ל בנק לאומי שוויץ. את הקרירה החל אורן במשרד האוצר שם כיהן בין היתר כמנהל מחלקת מטבע חוץ וסגן החשב הכללי.

לשוקי ניסיון רב וידע רחב על שוק ההון הישראלי והבינלאומי, והוא מכהן כיום כמנכ"ל חברת קרדן אן.וי.

שוקי בעל תואר ראשון בכלכלה ובעל תואר שני במנהל עסקים מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

דניאלה פז ארז

דניאלה פז ארז היא המייסדת והמנהלת של פז כלכלה והנדסה, חברת ייעוץ הנדל"ן המובילה בארץ לפי דירוג DUN`S 100. דניאלה בוגרת תואר ראשון בכלכלה וניהול ותואר שני במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב וכן שמאית מקרקעין מוסמכת.דניאלה החלה את דרכה בפיקוח על ליווי פיננסי עבור המערכת הבנקאית ובשנת 1996 הקימה את חברת פז כלכלה והנדסה. פז כלכלה והנדסה מעסיקה כ-60 עובדים ומספקת שירותי שמאות, פיקוח על ליווי פיננסי, מחקרי כלכלת נדל"ן וליווי סטטוטורי למשרדי ממשלה ורשויות מוניציפליות, המערכת הפיננסית והבנקים, יזמים ובעלי נכסים. בפז כלכלה והנדסה, שלוש מחלקות שלובות: ליווי פיננסי, שמאות מקרקעין ומחקרי כלכלת נדל"ן. החברה מלווה ומספקת שירותי שמאות מקרקעין באופן שוטף למאות פרויקטים למגורים, מסחר, משרדים ותיירות בכל רחבי הארץ. כמו כן החברה מלווה תוכניות מתאר ארציות ומחוזיות בהיבטים כלכליים ושמאיים, עורכת סקירות וניתוחים רבים לענף הנדל"ן, בכלל זה בתחומי התפתחות עלויות בנייה, ניתוחי מחירים, תהליכי תכנון וסוגיות כלכליות, תוך שימוש בכלים ומודלים מתקדמים ומובילים. דניאלה פז ארז משתתפת בפורומים מקצועיים רבים, מרצה במסגרות אקדמאיות ומקצועיות ומשמשת כמומחית ובוררת.

צבי זיו

כיהן כמנכ"ל בנק הפועלים בין השנים 2003-2009. בשנים שקדמו לכך, כיהן צבי בתפקידים שונים בבנק, ובהם מנהל האשראי באנגליה, עוזר בכיר למנכ"ל, ראש האגף העסקי, מנכ"ל הבנק בשוויץ, סמנכ"ל ראש אגף בנקאות קמעונאית, משנה למנכ"ל וראש החטיבה הקמעונאית. כיום משמש צבי כחבר דירקטוריון TBI Bank EAD בולגריה, דירקטור בגוליבר אנרג'י בע"מ ויו"ר דירקטוריון Tradair Ltd. במסגרת פעילותו הציבורית צבי חבר בחבר הנאמנים ובועד המנהל של אוניברסיטת תל אביב, יו"ר ועדת התקציב של האוניברסיטה, נשיא חבר הנאמנים של "עולים ביחד - באנדליי וודלי - מנהיגות ומצויינות לאקדמאים יוצאי אתיופיה", חבר בועד המנהל של "מידות- שיקוף ודרוג מלכ"רים" וחבר בועד המנהל ויו"ר ועדת הכספים של תאטרון "גשר". צבי בוגר תואר B.A כלכלה מאוניברסיטת תל אביב, תוארMBA מאוניברסיטת תל אביב ו-Senior Executive Program ב-London Business School.

חגית בבלי

עורכת דין במשרד יגאל ארנון ושות' עורכי דין משנת 1987 ושותפה במשרד משנת 1995.בעלת ניסיון במגוון רחב של עסקאות מסחריות, בעיקר בתחום דיני מקרקעין, תכנון ובניה ומימון. מייצגת חברות נדלן וחברות השקעה מהגדולות במשק, וכן משקיעים זרים. במסגרת עבודתה במשרד מייצגת חגית "פרו בונו" ארגונים ויחידים בתחומי התמחותה המשפטית. חגית היא בעלת תואר בוגר במשפטים מהאוניברסיטה העברית בירושלים (1982), תואר בוגר בעיצוב מהאקדמיה לאמנות ולעיצוב "בצלאל" (1986), ותואר מוסמך במינהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב (1995).

נטע זיו

המנהלת האקדמית של הגר. עד לאחרונה נהלה את הקליניקות המשפטיות, וכיום מנחה את הקליניקה לדיור, קהילה ומשפט. פרופ' זיו מלמדת קורסים בנושא אתיקה מקצועית והמקצוע המשפטי, משפט ושינוי חברתי וזכויות אנשים עם מוגבלות.פרופ' זיו סיימה את לימודיה בפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בשנת 1983 בהצטיינות, ואת לימודי תואר שני (LL.M) ב American University בארה"ב בשנת 1986. בשנת 2001 סיימה את לימודי הדוקטוראט (JSD)בפקולטה למשפטים של אוניברסיטתStanford בארה"ב.פרופ' זיו עבדה כעורכת דין וכמנהלת המחלקה המשפטית באגודה לזכויות האזרח בין השנים 1986-1996 וטיפלה במגוון תיקים משפטיים מהבולטים בתחום זכויות האדם בישראל. פרופ' זיו היתה מן המייסדות של המרכז המשפטי של "שדולת הנשים בישראל" ושימשה כיו"ר מייסדת של ארגון "בזכות - המרכז לזכויות אדם של אנשים עם מוגבלות בישראל". כייום היא חברת הנהלת בארגון "איתך -: משפטניות למען צדק חברתי".

bottom of page